Советы адвоката

На якому терміні вагітності жінка повинна стати на облік в жіночій консультації?

Медицинское право

На облік по вагітності кожна жінка повинна  пам'ятати, що стає вона не для  закладів охорони здоров'я, і не для лікаря, а для того щоб своєчасно пройти повне обстеження і попередити можливі порушення в здоров'ї, з метою попередження ускладнень вагітності та пологів, охорони плоду.
Це пов'язано з тим, що формування органів плода відбувається саме в перші 3 місяці вагітності, в наступний час відбувається зростання і розвиток всіх органів і систем плода. Кожен день перших трьох місяців вагітності відбувається "закладка" якого-то органу. Є ризик для порушення формування органів майбутньої дитини, якщо жінка не дотримується здорового способу життя або має невідомі для неї відхилення у здоров'ї.

Вам понадобится:

 • Паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.
 • При наявності свідоцтво про шлюб.
 • Вагітна при взятті на облік повинна своєю рукою самостійно заповнити "Анкету вагітної" для того, щоб дати детальну інформацію для лікаря про можливі ризики для вагітності. Якщо є якесь захворювання, а вагітна втаює , то це може вплинути на плід, лікар за це відповідальності не несе.

Инструкция:

 • 1
  Лікар акушер-гінеколог при постановці на облік заповнює "Індивідуальну карту вагітної і породіллі", а також Обмінну карту, яка видається вагітної на руки з першого візиту. Обмінна карта - це документ вагітної жінки, який необхідно завжди мати при собі. Лікар повинен відповісти на всі питання вагітної, призначити обстеження і час наступного візиту. Наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджена інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації N 113/о "Обмінна карта пологового будинку, пологового відділення лікарні". Ця форма ( za221-06 ) є одним з основних документів лікувальних закладів незалежно від відомчого підпорядкування і форми власності, що містить відомості про надання спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим.
 • 2
  Обмінна карта складається з трьох талонів: "Відомості жіночої консультації про вагітну" (талон 1), "Відомості пологового будинку, пологового відділення лікарні про породіллю" (талон 2), "Відомості пологового будинку, пологового відділення лікарні про новонародженого" (талон 3) та призначається для здійснення послідовності нагляду за жінкою та її дитиною жіночої консультації, акушерського стаціонару і дитячої поліклініки. Обмінна карта видається жіночою консультацією на руки кожній вагітній з моменту становлення на облік. Лікар жіночої консультації при заповненні талона 1 "Відомості жіночої консультації про вагітну" докладно записує про особливості перебігу попередніх вагітностей, пологів, післяродового періоду і тих особливостей перебігу даної вагітності і стану вагітної, які мають важливе значення для лікаря, який вестиме пологи у даної жінки.
 • 3
  При відвідуванні жіночої консультації вагітна приносить обмінну карту для записів до неї даних наступних оглядів і обстежень. При госпіталізації в стаціонар (на пологи або у відділення патології вагітності) вагітна повинна пред'явити обмінну карту. Талон 1 зберігається в "Історії пологів" (форма N 096/о) (va184282-99).
 • 4
  Талон 2 "Відомості пологового будинку, пологового відділення лікарні про породіллю" заповнюється в акушерському стаціонарі перед випискою породіллі і видається їй для передачі в жіночу консультацію. В особливих випадках талон направляється в жіночу консультацію поштою або нарочним. Лікар акушерського стаціонару при заповненні талона 2 детально записує відомості про ті особливості перебігу пологів, післяпологового періоду і стану породіллі, які потребують спеціального нагляду за нею з наданням їй післяпологової відпустки тривалістю 70 календарних днів. Талон 2 зберігається в "Індивідуальній карті вагітної та породіллі" (форма N 111/о).
 • 5
  Талон 3 "Відомості пологового будинку, пологового відділення лікарні про новонародженого" заповнюється перед випискою новонародженого і видається матері для передачі його в дитячу поліклініку. Це не звільняє акушерський стаціонар від необхідності повідомлення в дитячу поліклініку про виписку новонародженого (у день виписки). Лікарі акушерського стаціонару (акушер і педіатр) при заповненні талона 3 детально вписують в нього відомості про особливості пологів і стану новонаречённого, що потребують спеціального нагляду за ним після виписки із стаціонару. Талон 3 зберігається в «Історії розвитку дитини» (форма N 112/о).

Важно!

Згідно ст. 34 Закону України "Основи законодавства про охорону здоров'я", лікар у разі невиконання пацієнтом призначень лікаря, не несе відповідальності за стан пацієнта, крім випадків невідкладної допомоги. Майбутні батьки дитини несуть відповідальність за стан здоров'я свого і своєї майбутньої дитини.

Совет:

Чим раніше тим краще, якщо стане вагітна жінка на диспансерний облік до лікаря акушера-гінеколога, бажано до 12 тижнів вагітності, це важливо і для здоров'я вагітної, і для здоров'я майбутньої дитини.

Законодательная база:

Расскажи друзьям:

Спросите эксперта:

Не получили ответ на свой вопрос? Спросите нашего эксперта:
Полезный совет? Нет: 0
Шип Яна
Помощник адвоката
Чтобы написать адвокату, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Вход

Не верный Логин или пароль

Регистрация
Забыли свой пароль?
Войти как пользователь: